08.02.2015

Nie spać, zwiedzać!

Ostatniej nocy nie zmrużyłam oka. Niby wszystko było ok- tak jak zwykle padłam na łóżko ledwo żywa, po ciężkim dniu harówki w biurze. Poczytałam książkę, co by męczyć oczy i dać sobie szybciej wolne. I oto zatapiam głowę w miękkiej poduszce, zamykam ślepia i czekam na sen. Czekam. Czekam. I czekam. Mija godzina. Przez głowę galopują mi myśli. Damn it! Nie wyśpię się, a jutro ciężki dzień. Kolejna godzina. Czy tu robi się duszno, czy mi się wydaje? Otwieram okno. Dyszę na kołdrze, łapiąc haust świeżego powietrza. oddycham sobie, powtarzam, że jestem ZEN i że zaraz zasnę.

tumbrl
Nie zasypiam. Przewalam się z boku na bok, aż wyglądam jak naleśnik zawinięty w bety. Zamykam okno, kolana mi się trzęsą z zimna. Nadal zawinięta jak tortilla w koc i prześcieradło wracam do łóżka i nie śmiem spoglądać na zegarek. Komórka jednak sama krzyczy, że jest już naładowana i żeby ją wypiąć z kontaktu. TO SĄ JAKIEŚ JAJA- myślę. Na wyświetlaczu jak byk 5:09. Do pobudki dwie godziny. No więc wracam jako smutny naleśnik i smażę się w pościeli do siódmej. Pół godziny przed pobudką zapadam w krótki letarg, śni mi się, że zaspałam do pracy i że już nigdy nie dostanę podwyżki.

Budzę się z uczuciem ulgi i z baaaardzo ciężkimi powiekami. Podwyżka to nadal opcja!- powtarzam w myślach. Pod oczami jednak wory sięgające niemal kolan. Chwała Ci Panie za kosmetyki kolorowe.


tumbrl

Pierdzielona pełnia, nigdy się nie mogę wyspać.

3 komentarze:

 1. Umarłabym. Spanie to najlepsza przyjemność pod słońcem. Na szczęście bezsenność mi chyba nie grozi, bo spać to ja mogłabym... wiecznie. A zwykle jak się kładę to od razu po dotknięciu policzkami poduszki - usypiam.
  Tylko pełnia tak na Ciebie działa?

  Współczuję! I przespanych nocy życzę:)

  OdpowiedzUsuń
 2. Skąd ja to znam, mam ten sam problem podczas pełni.
  Mało tego często jestem zmęczona, oczy przewracają mi się na drugą stronę, a zasnąć jak nie mogę tak nie mogę!
  Szlak mnie jasny trafia!
  Podobno pełnia działa tak tylko na dzieci, no chyba niekoniecznie :P
  Ściskam i samych dobrych snów :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Nie znoszę takich bezsennych nocy, niby człowiekowi spać się chce, a zasnąć nie można i żadne sposoby na to nie działają

  OdpowiedzUsuń